Regały przesuwne

Poznaj ofertę naszej firmy.
Najelpsze regały przesuwne na rynku.

Zobacz szegóły »


Rozumiemy Państwa potrzeby w zakresie wyposażenia biur, archiwów i bibliotek. Proponujemy produkowany przez nas system regałów przesuwnych. Jest to idealne rozwiązane w zakresie archiwizacji i magazynowania, dające nieograniczone możliwości i pozwalające do maksimum wykorzystać powierzchnię archiwalną.

Gwarantujemy funkcjonalność

Szerokie możliwości wyposażenia oraz zestawień poszczególnych elementów zapewniają efektywne wykorzystanie nawet najmniejszej przestrzeni. Dodatkowe wyposażenie: szuflady ramowe, wysuwne półki, podpórki do dokumentów zapewnia efektywność pracy i elastyczność zastosowania regałów.

Zapewniamy satysfakcję


Na każde Państwa zapytanie przedstawimy ofertę. Nieodpłatnie zaprojektujemy plan zagospodarowania regałami archiwum, magazynu czy biura, proponując najkorzystniejsze rozwiązania w zakresie wyposażenia i funkcji. Wspólnie z Państwem stworzymy rozwiązanie optymalnego i wydajnego wykorzystania pomieszczeń.



Regały Przesuwne z Napędem Mechanicznym

Proponujemy Państwu rozwiązania, które dopasowują się do potrzeb ludzi w ich otoczeniu zapewniając funkcjonalność, dynamikę, wydajność i jednocześnie oferują przyjazną atmosferę.

1. Wysuwana szuflada ramowa – ułatwia dostęp do dokumentów.
2. Półka wysuwana – zapewnia funkcjonalność i szerokie zastosowanie regałów.
3. Podpórka do dokumentów – gwarantuje wygodę użytkowania i ułatwia uporządkowanie dokumentów.
4. Korba z blokadą – to kultura użytkowania.
5. Korba z blokadą z zamkiem – zapewnia dodatkowo bezpieczeństwo.
6. Solidna rama nośna zapewniająca stabilność i wytrzymałość regału.
7. Solidny mechanizm korbowy – duże przełożenie, łatwość przesuwu.
8. Regulacja półek mocowanych na zaczepy – gwarantuje elastyczność zastosowania regału.
9. Wzmocnienie krzyżowe – zapewnia stabilność oraz sztywność konstrukcji regału.
10. Ramka z kartką do opisu – pozwala na właściwą organizację dokumentów.
11. Torowisko wpuszczane w podłogę.
12. Torowisko nawierzchniowe z odbojem zabezpieczającym.
regały przesuwne Wysuwana szuflada ramowa regały przesuwne Półka wysuwana regały przesuwne Podpórka do dokumentów regały przesuwne Korba z blokadą regały przesuwne Korba z blokadą z zamkiem regały przesuwne Solidna rama nośna zapewniająca stabilność regały przesuwne Solidny mechanizm korbowy regały przesuwne Regulacja półek mocowanych na zaczepy regały przesuwne Wzmocnienie krzyżowe regały przesuwne Ramka z kartką do opisu regały przesuwne Torowisko wpuszczane w podłogę regały przesuwne orowisko nawierzchniowe z odbojem


1. Rzut przykładowej zabudowy regałami przesuwnymi regały przesuwne rzut przykładowa zabudowa 2. Przykładowa zabudowa regałów przesuwnych w 3D regały przesuwne Przykładowa zabudowa regałów przesuwnych w 3D
3. Zabudowa regałami stacjonarnymi pozwala na przechowanie zaledwie 1040 segregatorów regały przesuwne duże możliwości 4. Na tej samej powierzchni zabudowa regałami przesuwnymi pozwala na przechowanie 2080 segregatorów regały przesuwne przechowywanie aż 2080 segregaturów

OSZCZĘDNOŚĆ POWIERZCHNI

Przy zastosowaniu systemu regałów przesuwnych LITREG macie Państwo możliwość podwojenia powierzchni składowania, nie zmieniając powierzchni rzeczywistej


Regały Przesuwne z Napędem Elektrycznym

Soft Touch
Regały posiadają przeniesienie napędu za pomocą elementów składających się z silnika elektrycznego i kół zębatych sprzężonych z wałem napędowym. System sterowania regałami wyposażony jest
w następujące funkcje:
- otwieranie
- blokowanie
- zerowanie
- sygnalizacja awarii
- rozsunięcie, wietrzenie
- ochrona pracowników, bezpieczeństwo


Sterowanie przesuwem regałów odbywa się poprzez PANEL STERUJĄCY znajdujący się na ścianie czołowej każdego regału. Istnieje możliwość sterowania wszystkich zabudów bloków regałowych poprzez jedną jednostkę komputerową.


Panel sterujący o prostej obsłudze z przyciskami wskazującymi kierunek ruchu regałów i otwarcie korytarza. Otwarcie i zamknięcie danego słupka regału polega na jednokrotnym naciśnięciu przycisku na panelu sterującym. Panel ten jest wyposażony w system diod sygnalizacyjnych informujących o awarii systemu sterowania. Dodatkowo program zarządzający sterowaniem regałów wykrywa i sygnalizuje miejsce oraz rodzaj awarii.
regały przesuwne sterowane elektryczne konsola regały przesuwne sterowane elektryczne bezpieczeństwo

Konstrukcja i technologia wykonania szyn jezdnych

Tory jezdne wykonane są z płaskownika (2 mm) i kształtownika torowego (10 mm) - ocynkowane. Oba te elementy są ze sobą łączone (spawane). Wysokość całkowita toru 12 mm. Tory kotwiczone są z podłożem za pomocą kołków rozporowych. Skrajne tory posiadają system antyprzechyłowy zabezpieczający przed przewróceniem się regału. Dla proponowanych zabudów zastosowane będą dwa, trzy lub cztery tory jezdne. Dobrana ilość szyn jezdnych zapewnia lekkie i swobodne przemieszczanie regałów przy jednoczesnym właściwym przeniesieniu zakładanych obciążeń. Istnieje możliwość wykonywania zabudów posiadających przenoszenie napędu na tor z łańcuchem.


Konstrukcja i technologia wykonania podstawy jezdnej regałów

Podwozie (rama) regałów o wys. 100 mm wykonana jest z profili stalowych oraz elementów giętych z blachy stalowej gr. 2 i 3 mm malowanej proszkowo w kolorze RAL 7035 (istnieje możliwość zastosowania innego koloru – do wyboru na podstawie naszej standardowej palety RAL). W ramie znajdują są wały. Na wałach osadzone są żeliwne koła jezdne. Wszystkie koła jezdne są standardowo wyposażone w łożyska kulkowe co dodatkowo podnosi jakość użytkowania. Podstawy są wyposażone w gumowe tzw. Odbojniki dystansowe zabezpieczające przed całkowitym zsunięciem się regałów, a tym samym zapobiegają ewentualnym urazom dłoni pracowników obsługujących. Regały mają przeniesienie napędu za pomocą elementów składających się z silnika elektrycznego małej mocy i kół zębatych sprzężonych z wałem napędowym. System sterowania regałami posiada między innymi w następujące funkcje:
- otwieranie
- blokowanie
- zerowanie
- sygnalizacja awarii
- rozsunięcie, wietrzenie
- ochrona pracowników, bezpieczeństwo.

Konstrukcja i technologia wykonania napędu

Sterowanie przesuwem regałów odbywa się poprzez panel sterujący znajdujący się na ścianie frontowej każdego regału. Istnieje również możliwość sterowania wszystkich zabudów bloków regałowych poprzez jedną jednostkę komputerową. Zastosowano panele sterujące o prostej obsłudze z przyciskami wskazującymi kierunek ruchu regałów i otwarcie korytarza.


Konstrukcja i technologia wykonania ściany nośnej

Ściana nośna regału wykonana z blachy stalowej, malowanej proszkowo. Lakierowanie odbywa się po wykonaniu wszystkich otworów. W celu lepszego zabezpieczenia antykorozyjnego blacha stalowa przed lakierowaniem zabezpieczona powłoką fosforanową. Na ścianie znajdują się otwory do umieszczenia zaczepów półki. Otwory są rozmieszczone z rozstawem, co 25 mm na całej długości ściany nośnej (skokowo lub ciągle). Konstrukcja wykonania zaczepów zapewnia swobodną zmianę położenia półek bez użycia jakichkolwiek narzędzi oraz wyklucza możliwość przypadkowego wypadania z otworów. Sztywność poprzeczną regałów zapewniają stężenia krzyżakowe – śruba rzymska zamontowane pośrodku regałów dwustronnych i z tyłu regałów jednostronnych. Ściana przednia od strony panelu sterującego jest osłonięta panelem ozdobnym jako jednolita płaszczyzna na całej wysokości regału. Panel ma osłaniać elementy sterowania napędu elektrycznego. Na całej szerokości panelu umocowana ramka-kieszeń przystosowana do wkładania fiszek opisowych o wys. około 150 mm.


Konstrukcja i technologia wykonania półek

Półka wykonana z blachy stalowej malowanej proszkowo, posiada ogranicznik przesuwu dokumentów na sąsiednią półkę o wys. 37 mm. Nośność półki 40 lub 80 (opcja) kg. Grubość półki 22 mm.


Wyposażenie dodatkowe

Regały mogą być dodatkowo wyposażone w oświetlenie przestrzeni między rozsuniętymi regałami. Oświetlenie jest sterowane elektronicznie i uruchamia się tylko nad przestrzenią w danej chwili uruchomioną przez obsługę do pracy.

Oprawy oświetleniowe są zamocowane na wspornikach metalowych przykręcanych do półek górnych (kryjących) regału. Oświetlenie włącza się automatycznie po uruchomieniu rozsuwania się regałów i wyłącza się po uruchomieniu zsuwania się danej przestrzeni. Dostarczana automatyka sterowania oświetleniem (poprzez zarządzanie komputerowe) umożliwia również ustawienie czasu, po jakim oświetlenie ma się wyłączyć.


Bezpieczeństwo

Regały mają możliwość zamknięcia i blokady za pomocą kluczy, bez których udziału nie możliwe jest uruchomienie napędu regału tzw. kontrola dostępu do poszczególnych korytarzy między regałami dla pracowników, którym przypisany jest konkretny klucz.

Mają również możliwość „pozycjonowania nocnego” polegającego na zaprogramowaniu rozsunięcia regałów w równych odległościach w celu wentylacji przechowywanych materiałów.

Regały są wyposażone w system przeciążeniowy (elektryczny), reagujący na wzrost prądu w obwodzie elektrycznym przy natrafieniu na przeszkodę między rozsuniętymi regałami (ochrona pracowników obsługujących regały). Dodatkowo system sterowania regałami jest wyposażony w system bezpieczeństwa pasywnego. System ten jest funkcją bezpieczeństwa, która zmusza użytkownika do spojrzenia najpierw w otwarte skrzydło, aby otworzyć następne. Użycie tej procedury, sprawi że użytkownik automatycznie wykryje czy jakaś osoba jest obecna w otwartym skrzydle. Konstrukcja regałów i sposób ich działania gwarantuje pełne bezpieczeństwo pracowników obsługi. Wszystkie elementy zewnętrzne regałów, półki itp. są pozbawione ostrych krawędzi.